Smart Self-Managed Tours

Tarihi anıt · Jerusalem

Davut Kulesi

מגדל דוד

Fotoğraf

Davut Kulesi fotoğrafı
Fotoğraf · אורי אלוני · CC BY-SA 4.0
Bugün
Bugün açık, 09:00 – 16:00
Ziyaret süresi
45 dk
Erişilebilirlik
Kaydedilmemiş
Fiyat
Kaydedilmemiş
Konum
Mutlaka görülmeli
Sıra
1,717 arasında 11 sıralaması

Davut Kulesi Hakkında

Davut Kulesi, Kudüs Eski Şehri'nin Yafa Kapısı girişine yakın yer alan antik bir hisardır. Adına rağmen, kale Kral Davut ile doğrudan bir bağlantıya sahip değildir. Alan, Kudüs tarihinin birden fazla dönemine yayılan arkeolojik bulgular içerir. Mevcut yapı, yüzyıllar boyunca çeşitli hükümdarlar tarafından inşa edilen ve yeniden inşa edilen kuleleri ve duvarları içerir. Bileşik şimdi bir müze ve kültürel etkinlikler mekanı olarak hizmet vermekte, ziyaretçilere yüksek konumundan Eski Şehir'in panoramik manzaralarını sunmaktadır.

2026-08-26 kontrol edildi

İçinde ne var

Hisar, Kudüs Tarihi Müzesi Davut Kulesi'ni barındırır; bu müze, şehrin kronolojik anlatısını arkeolojik kalıntılar ve sergiler aracılığıyla sunar. Ziyaretçiler, kale kompleksi içindeki avluları, surları ve odaları keşfedebilir. Arkeolojik kazılar, farklı tarihsel dönemlerden katmanları ortaya çıkarmıştır. Alan, Kudüs'ün Eski Şehri ve çevre alanlarına bakan manzaralar sunan gözlem noktaları içerir. Gece ses ve ışık gösterileri periyodik olarak hisar duvarlarında sunulmaktadır, ancak belirli programlama detayları mevcut kaynaklarda kaydedilmemiştir. Davut Kulesi ayrıca Kudüs güzergahında zaman kazanır çünkü genişlik öncelikli üst 100'da korunan anlamlı bir Kudüs ziyaretçi simgesi; üretimin tam eşleşme için şehir POI havuzu yoktur. Değeri, durak çevredeki sokaklar ve yakındaki diğer sıralı yerlerle karşılaştırıldığında daha net hale gelir.

2026-08-26 kontrol edildi

Davut Kulesi fotoğrafı
Fotoğraf · שלמה רודד · CC BY 2.5

Ne kadar zaman harcamalı

Davut Kulesi'ni kapsamlı bir şekilde ziyaret etmek tipik olarak müze keşfi ve surlarda yürüyüş için doksan dakika ile iki saat arasında zaman gerektirir. Arkeolojik detaylar veya panoramik fotoğrafçılıkla ilgilenen ziyaretçiler ek süre ayırmak isteyebilir. Akşam ışık gösterilerine katılanlar bu etkinlikler için ayrı plan yapmalıdır. Hisarın kompakt yapısı, siteyi aşırı yürüyüş olmadan deneyimlenebilir kılar, ancak surlar ve kuleler bazı ziyaretçiler için tempoyu etkileyebilecek merdivenler ve düzensiz yüzeyler içerir.

2026-08-26 kontrol edildi

Davut Kulesi fotoğrafı
Fotoğraf · זאב שטיין · CC BY 2.5

Sezon ve kalabalıklar

Kudüs sıcak yazları ve serin kışları deneyimler; bahar ve sonbahar genellikle açık hava keşfi için ılıman sıcaklıklar sunar. Sabah ziyaretleri fotoğrafçılık için daha yumuşak ışık ve daha az kalabalık sağlayabilir. Akşam ziyaretleri gece programlamasına katılanları karşılar. İşletmeci onaylı saatler inceleme bekleyen kaydedilmemiştir. Ziyaretçiler planlama yapmadan önce güncel açılış programlarını resmi kanallar aracılığıyla doğrulamalıdır. Kudüs'teki dini ve ulusal bayramlar erişilebilirliği ve kalabalık seviyelerini etkileyebilir, ancak belirli yıllık kapanma kalıpları sağlanan kaynak materyalde belgelenmemiştir.

2026-08-26 kontrol edildi

Biletler

Davut Kulesi, müze girişi ve ışık gösterileri gibi özel etkinlikler için ayrı fiyatlandırma yapılarıyla biletli bir cazibe merkezi olarak faaliyet gösterir. İşletmeci onaylı fiyatlar inceleme bekleyen kaydedilmemiştir. Kombine biletler veya belirli ziyaretçi kategorileri için indirimli tarifeler mevcut olabilir, ancak bunlar mevcut kaynaklarda belirtilmemiştir. Ziyaretçiler güncel giriş ücretleri için resmi Davut Kulesi web sitesine danışmalı veya siteyle doğrudan iletişime geçmelidir. Popüler akşam gösterileri için önceden rezervasyon yapılması, Kudüs'ün önemli turistik yerleri için genel turizm kalıplarına dayanarak tavsiye edilir.

2026-08-26 kontrol edildi

Davut Kulesi fotoğrafı
Fotoğraf · זאב שטיין · CC BY 2.5

Oraya varmak

Davut Kulesi, Kudüs'ün Eski Şehri'nin ana batı girişi olan Yafa Kapısı'nın hemen içinde yer alır. Alan, Eski Şehir surlarının içinden yürüyerek ulaşılabilir. Toplu otobüsler Yafa Kapısı bölgesine yakın güzergahlarda hizmet vermektedir, ancak belirli hat numaraları ve tarifeler kaydedilmemiştir. Taksiler ve ulaşım hizmetleri kapıya yaklaşabilir, yalnızca yaya bölgeleri son yaklaşımı yürüyerek yapmayı gerektirir. Merkezi Kudüs'te veya Eski Şehir'de konaklayan ziyaretçiler tipik olarak hisara yürüyerek ulaşabilir. Yakın çevrede otopark son derece sınırlıdır.

2026-08-26 kontrol edildi

Davut Kulesi fotoğrafı
Fotoğraf · זאב שטיין · CC BY 2.5

Nelere dikkat edilmeli

Antik yapı, düzensiz taş yüzeyler, merdivenler ve tüm alanlarda modern korkuluklar olmayan surlar özelliği gösterir; özellikle ıslak koşullarda dikkatli adım atmayı gerektirir. Yaz sıcağı, açıkta kalan taş yüzeylerde ve açık surlarda yoğun olabilir. Alan, önceden halka duyuru yapılmadan özel etkinlikler için kapanabilir veya erişimi kısıtlayabilir. Güvenlik taraması, Kudüs'ün önemli turistik yerlerinde standarttır. Ziyaretçiler su ve güneş koruması taşımalıdır. Çevredeki Yafa Kapısı bölgesi, yoğun turizm dönemlerinde ve dini bayramlarda yüksek yaya trafiği ve ara sıra yoğunluk yaşar.

2026-08-26 kontrol edildi

Davut Kulesi fotoğrafı
Fotoğraf · זאב שטיין · CC BY 2.5

Fotoğrafçılık

Davut Kulesi, Kudüs'ün Eski Şehir duvarlarını, kubbelerini ve uzak manzaralarını fotoğraflamak için olağanüstü gözlem noktaları sunar. Hisarın kendisindeki altın rengi taş, dokulu mimari konular sağlar. Sabah erken ve öğleden sonra geç saatlerdeki ışık, kireç taşının sıcak tonlarını artırır. Tripod kullanım politikaları mevcut kaynaklarda belirtilmemiştir ve yerinde teyit edilmelidir. Gece ışık gösterisi sunumları, planlandığında dramatik görsel fırsatlar yaratır. Çatı ve sur konumları çeşitli perspektiflere izin verir, ancak bazı alanlar optimal açıları sınırlayan fiziksel engellere sahip olabilir. İç mekan müze alanları fotoğrafçılığı kısıtlayabilir.

2026-08-26 kontrol edildi

Sık sorulan sorular

Davut Kulesi gerçekten Kudüs'teki Davut Kulesi için Kral Davut ile bağlantılı mı?

Hayır. Adına rağmen, kale Kral Davut ile doğrudan tarihsel bir bağlantıya sahip değildir. İsim, sitedeki bir kuleye Bizans döneminde yapılan yanlış tanımlamadan kaynaklanmıştır.

Davut Kulesi'nden tüm Eski Şehri görebilir miyim Kudüs'teki Davut Kulesi için?

Hisar, Eski Şehir'in ve çevre alanların büyük bölümüne panoramik manzaralar sunar, ancak belirli görüş hatları gözlem noktasına ve atmosferik koşullara bağlıdır.

Kudüs'teki Davut Kulesi için rehberli turlar mevcut mu?

Rehberli tur mevcudiyeti sağlanan kaynaklarda kaydedilmemiştir. Ziyaretçiler güncel programlama için doğrudan siteyle iletişime geçmelidir.

Kudüs'teki Davut Kulesi için hareket kısıtlaması olan ziyaretçiler için site erişilebilir mi?

Antik yapı, zorluklar oluşturan merdivenler, düzensiz yüzeyler ve surlar içerir. Belirli erişilebilirlik düzenlemeleri mevcut kaynaklarda belgelenmemiştir.

Kudüs'teki Davut Kulesi'nde etkinliklere katılabilir miyim?

Alan kültürel etkinlikler ve gece ses ve ışık gösterilerine ev sahipliği yapar. Belirli programlar ve rezervasyon prosedürleri kaydedilmemiştir ve resmi kanallar aracılığıyla teyit edilmelidir.

Davut Kulesi Eski Şehir duvarlarıyla nasıl ilişkilidir Kudüs'teki Davut Kulesi için?

Hisar, Yafa Kapısı yakınında Eski Şehir'in batı duvar sistemiyle bitişik ve bütünleşik durumda olup, tarihi savunma mimarisinin bir parçasını oluşturur.

Nerede

Yakın çevre

Yürüyerek 3 dk içinde
  • כנסיית המשיח 30 dk
    2 dk yürüyüş

    כנסיית המשיח

    • Mutlaka görülmeli
    • İbadet yeri
  • Armenian Quarter 2 saat
    3 dk yürüyüş

    Armenian Quarter

    • Mutlaka görülmeli
    • Aktivite
  • Muristan 45 dk
    3 dk yürüyüş

    Muristan

    • Mutlaka görülmeli · Miras alanı
    • Pazar

Son güncelleme:

Kaynak: OpenStreetMap katkıda bulunanları, Wikidata ·